23 Aralık 2010 Perşembe

How I Met Your Mother - A Love Story in Reverse

Tersinden Bir Aşk Öyküsü

Hepinizin az çok bildiği üzere. Hoş bir dizi bahsini açtığım.
Beş ana karakterin üzerine kurulu tamamı flashback bir kurguyla ilerleyen bir durum komedisi. ABD'de yayın yapan CBS kanalında 19 Eylül 2005'ten beri yayınlanmaya başlamıştır. Şu an 6. sezonunda olduğumuz bu şeker dizinin yapımcılığını Carter Bays ve Craig Thomas yapıyor.

Tüm dizi evli-barklı Ted Mosby'nin ağzından anlatılıyor: Ted iki çocuğuna anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatıyor: Aslında konunun çıkış noktası bu olmasına rağmen genel itibariyle bu beş karakterin ilginç ve eğlenceli yaşamlarına ve birbirleriyle olan güzel ve komik ilişkilerine odaklanılıyor. Ana karakterleri tanıdığınız zaman herhangi bir devamlılığa ihtiyacınız olmuyor; çünkü dizinin yaklaşık 20 dakika süren her bölümü farklı bir konuyu işliyor; önceki bölümü kaçırsanız bile eğlenmeniz garanti.
Türkiye'de Türkçe altyazılı olarak Cnbc-e kanalında yayınlanıyor.

Karakterler:
Ted Mosby: Romantik, tatlı, çekici, esprili bir amerikan genci; mimar. Aşırı duygusal bir yanı var ve bu yüzden aşkta hep kaybedeben taraf.
Hissettikleri ve yaşadıklarıyla çağdaş dünyanın ilişkilere dair sorunlarını sembolize eder.

Marshall Eriksen: Ted'in en iyi arkadaşı, Ted'in diğer en iyi arkadaşı Lilly Aldrin ile evli. Garip alışkanlıkları olan eğlenceli bir çift. Bireysel olarak baktığımızda zayıf karakterler olmasına rağmen birlikteyken daha komikler. Ted'in özlem duyduğu bir aşkı temsil ediyorlar.

Lilly Aldrin: İyi yürekli, şirin, becerikli, hassas ve eğlenceli bir bayan. Ana sınıfı öğretmeni. Belki de bu yüzden Ted'e karşı bazen Ted'in hayatına müdahale edecek kadar korumacı bir tavrı var. Buffy dizisinden hatırlayacaksınız kendisini.
Eşiyle birlikte Ted'in ulaşamadıklarını, dolayısıyla çağdaş insanın hayallerini sembolize eder.

Robin Scherbatsky: Bir dönem Ted'le güzel bir ilişkileri olup ayrıldıktan sonra Ted'le dost kalan güzel ve alımlı karakter. TV sunucusu. Esmer güzeli. Maaşallah.
Kendi ayakları üzerinde durabilen özgür kadını sembolize eder.

Barney Stinson: Dizinin en komik, en eğlenceli, en farklı karakteri. Her gün farklı bir kadınla birlikte olan fırlamanın teki. Her zaman takım elbise giyer. Kendine has müthiş teorileri, çıkarımları vardır.
Tüketim toplumunun ürettiği ilişkileri sembolize eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder